2014-15 Tanév hírfolyam - Bíborvég

Kisegítő lehetőségek
Tartalomhoz ugrás

2014-15 Tanév hírfolyam

Archívum
HÍRFOLYAM
2014-15 Tanév
II. félév

2015. június 22-26.
  30 órás nyári tehetséggondozó műhelyfoglalkozás „Értékeink a múltból: népi kismesterségek Sárközben” címmel az NTP-MKÖ-14 pályázat keretében.
2015. június 20. 
 Ballagás és tanévzáró
2015. június 15.
Iskolai sportnap2015. június 12.
Játszóház első osztály2015. június 12.
Játszóház harmadik osztály2015. június 12.
 Alsó tagozatos szakköri bemutató az énekkar, a báb-és citera szakkör részvételével.2015. június 11.
Idegen nyelvi mérés angol és német nyelvből a 6. és 8. osztályban.


2015. június 8. 
Egészségnap2015. június 4.
A Nemzeti Összetartozás Napján iskolai megemlékezést tartottunk az 1920-as trianoni békeszerződés aláírásának évfordulójáról.2015. június 2.
Az idén tanév végén ismét Székesfehérváron került megrendezésre az Országos ELMETORNA Bajnokság, melyen iskolánk legjobbjai is részt vehettek. Mindenkinek tizenkét játszmát kellett játszani. A decsi diákok kiemelkedő teljesítményt nyújtottak.

I. korcsoport
2. helyezés – Ferencz Regina 1. o.
5. helyezés – Horváth István Dániel 1. o.
6. helyezés – Rábenstein Frida Kata és Zsiga Bettina 1. o

II. korcsoport:
1. helyezés – Birtalan Dániel 2. o.
2. helyezés – Átal István 2. o.

III. korcsoport:
1. helyezés – Both Dávid 3. o.
6. helyezés – Sárközi Szabolcs 3. o.


2015. június 1.
Mentoráló intézményi program2015. május 27.
Országos kompetenciamérés a 6. és 8. osztályban, próbamérés az 5. és 7. osztályban.


2015. május 22. 
 Elmetorna házi bajnokság2015. május 21.
 Iskolánk tehetséges diákjai részt vettek a XXII. Sárközi Lakodalom keretében meghirdetett „Szép Sárközben születtem” című gyermekrajz pályázat kiállítás megnyitóján. A pályázatra 116 alkotás érkezett. A felső tagozatos korcsoportban Tóth Sámuel első, Kovács Klaudia második, Szabó Fanni a harmadik helyezést ért el. Mindhárman iskolánk diákjai.


2015. május 21.
 Iskolánk képviselői részt vettek az Ete emlékmű felavatásának 15. évfordulója alkalmából rendezett megemlékezésen.2015. május 18. 
Mentoráló intézményi program2015. május 15.
 Iskolánk tanulói, pedagógusai és sok szülő önkéntesen részt vett az országos „Te szedd” akcióban2015. május 15. 
 Ebben a tanévben is beneveztük tehetséges diákjaink alkotásait a 45. Tolna Megyei Gyermekrajz Pályázat és Kiállításra. Asoltanei Alexandra 4. osztályos tanulónk díjazott lett.


2015. május 13.
 Iskolánk 8. osztályos tanulói laborfoglalkozáson vettek részt a szekszárdi I. Béla Gimnáziumban. Téma: szövettan, életfolyamatok2015. május 6. 
Integrált versmondó verseny2015. április 30. 
 Mentoráló intézményi program2015. április 27.
 „A Csodák Palotája utazó bemutatója: „Nyomás utána” és „Halmozott állapotok” címmel. Diákjaink látványos fizikai és kémiai kísérleteket láthattak. A program a TÁMOP 3.1.4 pályázat keretében valósult meg.


2015. április 24.
„Múltunkban a jövőnk” területi hon-és népismereti verseny 7 csapat részvételével, melyet 5. alkalommal rendezett meg intézményünk a térség iskolái számára.2015. április 23. 
Szülői klub a Tehetség hónapja keretében, ahol Dobó Krisztina pszichológus közreműködésével a tehetségazonosítás fogal-mával és módszereivel ismerkedhettek meg az érdeklődők.


2015. április 23. 
Szülő-gyermek közlekedésbiztonsági foglalkozás A „Nemzeti Fejlesztési Minisztérium közlekedésre nevelési programjának megvalósítása – a közúti közlekedés biztonságát szolgáló köznevelési intézményi nevelési tevékenység” című pályázat keretében.


2015. április 22. 
Föld Napja vetélkedő, mellyel felhívjuk diákjaink figyelmét a Föld természeti környezetének megóvására.2015. április 16. 
„Amerika Nap” eredményhirdetése. A szekszárdi Garay János Gimnázium április 16-án „Amerika Napot” tartott általános iskolás diákok részére. A februárban kiírt pályázat keretében egy amerikai indián törzsről kellett a diákoknak plakátot készíteni, bemutatva a törzset 80-100 szóban angolul. Iskolánk diákjai is beneveztek a pályázatba, és szép eredményt értek el. A versenyt évfolyamonként díjazták, mindkét csapatunk 3. helyezést ért el.
4. osztályos csapat: Szabó Dzsenifer, Varga Erika, Asoltanei Alexandra
5. osztályos csapat: Juszt Viktória, Balog Dzsenifer, Szabó Fanni


2015. április 13-17. 
MINI WORLD hét. Április 28-án délután piaci nap volt iskolánkban. Az előző héten különböző műhelyekben saját kezűleg gyártott termékeiket vásárolhatták meg a tanulók. A MINI WORLD program során – négy napon át – a tanulók kipróbálhatták magukat a munka világában, gyakorolhatták a dolgozó szerepét. A délutáni szabadidős programok keretében mind az alsós, mind a felsős gyerekek különböző műhelyekben, különböző egyszerű termékeket gyárthattak. Munkájukért fizetést kaptak játékpénz (MINI-MANI) formájában, amellyel vásárolhattak az általuk alkotott termékekből, és az eladó szerepét is gyakorolhatták. Ezzel megkezdték felkészülésüket a tudatos fogyasztói magatartásra. A MINI WORLD (A nagyvilág kicsiben) program a TÁMOP 3.1.4 pályázat keretében valósult meg.


2015. április 11. 
Kirándulás a Bikali Élménybirtokra (49 fő) a szülő-diák-pedagógus kapcsolatrendszer fejlesztése érdekében a TÁMOP-3.4.5-12-2012-0001 „Tehetséghidak Program” Csoportos tehetségsegítő tevékenység megvalósítása keretében.


2015. április 10. 
„Hozz magaddal egy verset!” – versolvasás a könyvtárban a Költészet Napja alkalmából.2015. április 1. 
 Húsvéti projektnap2015. március 30. 
Mentoráló intézményi program2015. március 28. 
Iskolánk természetkedvelő diákjai gyalogtúrán vettek részt a Budai-hegységben. A túra során a Normafától gyalog indultunk a Szép Juhászné rétig, onnan felmásztunk a Hárs-hegyi kilátóhoz, majd az Erzsébet kilátó felé vettük utunkat. Onnan lenyűgöző panoráma tárult elénk hazánk fővárosáról, Budapestről. A program a TÁMOP 3.1.4 pályázat keretében valósult meg.


2015. március 27. 

Igazi vásári placcon találhatta magát az, aki március 27.-én Budapesten a KÖKI Terminál II. folyosóján járt. A Diákvállalkozások Tavaszi Vására és Versenye rendezvényen részt vett iskolánk alsós diákvállalkozása is, és ismét szép eredménnyel tértek haza, a „Legszebb stand” díjat nyerték el.


2015. március 23-27. 
Ezen a héten iskolánkban „Idegen nyelvi témahét” volt, melyen az angol, vagy német nyelvet tanuló diákok vettek részt. Megvalósított tevékenységek:
– tablók, kiállítás készítése a célországok húsvéti hagyo-mányairól
– nemzetek sportja (nemzetközi futballbajnokság, lengő-teke és minigolf bajnokság)
– nemzetek ételei (ételkóstolás: gyümölcsös muffin)
– nemzetek táncai (angol táncház: angolkeringő)
– nemzetek dalai: karaoke verseny
– ország-kvíz
– dalfordító verseny
– makett építés
– szépkiejtési verseny
A program a TÁMOP 3.1.4 pályázat keretében valósult meg.


2015. március 26. 
Térségi Tehetségnap Bonyhád – iskolánk haladó citeracsoportja és felsős diákvállalkozói bemutatkoztak a Tolna Megyei Tehetségsegítő Tanács által szervezett Térségi Tehetségnapon.


2015. március 25. 
A Tolna Megyei Tehetségsegítő Tanács által szervezett Tehetség Hónapja 2015 keretében, iskolánk érdeklődő diákjai „Alkotó napon” vettek részt, ahol gyöngyfűzés és gyöngyszövés technikával karkötőt készítettek.


2015. március 13. 
 Iskolai ünnepély a Faluházban2015. március 11. 
Iskolánk 7. osztályos tanulói laborfoglalkozáson vettek részt a szekszárdi I. Béla Gimnáziumban. Téma: A víz2015. február 27. 
 Valentin-napi disco2015. február 23.
 Az óvoda-iskola átmenet programja keretében a 4. osztályban jártak a nagycsoportosok az óvónénik vezetésével magyar és matematika tanórán. Utána a tornacsarnokban játszhattak a gyerekek, ismerkedtek a Kölyökatlétika eszközeivel.


2015. február-május 
Ebben a tanévben országos mérés, értékelés keretében gondoskodni kell a tanulók fizikai állapotának és edzettségének vizsgálatáról. A vizsgálatot az iskoláknak a felső tagozatos tanulók esetében május végéig kell elvégezniük.
A testtömeg mérése után pl. a következő tesztfeladatokat hajtják végre a gyerekek: helyből távolugrás, törzsemelés, ütemezett fekvőtámasz, kéziszorító erő és ütemezett hasizom teszt


2015. február 23. 
 Mentoráló intézményi program Hospitálás és workshop


2015. február 23. 
 Mentoráló intézményi program Hospitálás és workshop2015. február 20.
Az alsós farsangot a bált rendező 3. osztályosok produkciója nyitotta meg. Utána a jelmezesek felvonulása következett. Az alsósok most is megválasztották a Farsang hercegét és hercegnőjét. Hercegi párunk: Zsiga Levente és Rigó Adrienn. Köszönjük a szülők segítségét, melyet a bál rendezéséhez nyújtottak.


2015. január 26-29.
Szülői értekezletek


2015. január 22.
Magyar kultúra napja – vetélkedő a könyvtárban 4-5-6. évfolyam2015. január 19.
Mentoráló intézményi program Játéktanítás 4.2015. január 8. - április 15.
Tehetséghidak pályázat
A) Versenyfelkészítő szakkör – logikai játékok
B) Gazdagító programpárok diákvállalkozóknak

HÍRFOLYAM
2014-15 Tanév
I. félév 

2014. december 19. 
 Karácsony a sárpilisi iskolában. A gyerekek a Csipkerózsika című játékot adták elő.


2014. december 19. 
 Karácsonyi projektnap 2014. december 18. 
 Az iskolások karácsonyi műsora az óvodában és a református szeretetotthonban.


2014. december 8.
 Budapesten jártunk az alsó tagozatos diákvállalkozókkal, a DECS ALSÓ tagjaival.2014. december 8. 
 Mentoráló intézményi program Játéktanítás 3.


2014. december 5. 
 Mikulás-napi ajándékozás osztálykeretben


2014. november 24. és 27.
 A szekszárdi Ifjúsági Iroda Kontakt Pont – munkatársai pályaorientációs foglalkozást tartottak nyolcadikos diákjaink számára2014. november 18.
 Egészségnap2014. november 13. 
 Mentoráló intézményi program Játéktanítás 2.


2014. november 12. 
 Fogadó órák


2014. november 11. 
 Iskolánk 7. és 8. osztályos tanulói természettudományos kiránduláson vettek részt, a BIOKOM telepét látogatták meg.2014. november 11. 
 Őszi projektdélután2014. november 8. 
 Túrázó diákjaink a Bakony szépségeit csodálták meg.2014. november 7. 
Iskolánk 3. osztályos tanulói laborfoglalkozáson vettek részt a szekszárdi I. Béla
 Gimnáziumban. A tanulók először egy kémiaórán, majd egy fizikaórán vettek részt. Ezeket a tantárgyakat ők is csak majd felső tagozaton fogják tanulni, mégis nagy élmény volt a gyerekek számára a laborgyakorlat. A gimnázium tanárai a harmadikosok életkori sajátosságait és előzetes ismereteit figyelembe véve tartották órájukat, kísérleteket mutattak be és kísérleteket végeztettek a kisdiákokkal. A gyerekek megtapasztalták, hogy a bennünket körülvevő világ érdekes, színes, felfedezése és megismerése pedig izgalmas is lehet.


2014. november 7. 
 A DÖK és a 8. osztály szervezésében megtartottuk az ötödikesek „Mazsola avatóját”2014. november 7. 
 Közlekedési nap keretében a gyerekek megismerkedtek a kerékpárok javításával, a kötelező és ajánlott kerékpár felszerelésekkel, a legfontosabb közlekedési szabályokkal. A rendőrség kerékpár gravírozást is végzett, az akciót a szülők felé is meghirdettük. Az ingyenes szolgáltatás keretében a bicikli vázszerkezetébe belegravíroztak egy kódot. A megjelölt kerékpárokat a rendőrség fényképpel együtt nyilvántartásba vette. Az ügyességi pályát a tornacsarnokban építettük fel, ahol az alsósok rollerral, a felsősök pedig kerékpárral teljesítették az akadályokat. A nap záróeseménye a vetélkedő volt, ahol a KRESZ-táblákkal kapcsolatos ismereteikről és kötelező kerékpár felszerelésekről, valamint különböző közlekedési szabályokról kellett számot adniuk a négyfős csapatoknak.


2014. november 6.
Ismét pályázatot nyertünk. Elkezdődött mentoráló intézményi programunk: „Játsszunk! – Az iskolai tehetséggondozás első lépései, a matematika-logikai tehetségterület fejlesztése játékkal”. A projekt keretében e tanévben iskolánk vállalta a tanítási-tanulási tevékenység mellett a módszertani „gazda” szerepet. A havi bemutató órák (1. és 3. osztály) hospitálási lehetőséggel, valamint műhelymunka jellegű workshop-ok folyamatosan várják az érdeklődő iskolák pedagógusait.


2015. november 5.
2. és 4. osztályos tanulóink ÖKO-kiránduláson vettek részt. A budapesti Tropicáriumot és a Budakeszi Vadasparkot tekintették meg.Az „Időutazók” történelmi műhely tagjai rendhagyó múzeumi órán voltak a szekszárdi Wosinsky Mór Megyei Múzeumban.


2014. november 4.
Felső tagozatos tanulóink ÖKO-kiránduláson vettek részt. Az 5. és 8. osztályosok a Kis-Balatonhoz, a 6. és 7. osztályosok Pécsre kirándultak.2014. november 1-től folyamatosan
Pályaválasztási hónap: iskolánk 8. osztályos tanulói ellátogattak a környék középiskoláinak nyílt napjára, valamint részt vettek Tolna megyei középiskolák pályaválasztási kiállításán.


2014. október 23.
Községi ünnepély, melynek színvonalas műsorát évek óta iskolánk színjátszói adják2014. október 21.
Mentoráló intézményi program Játéktanítás 1.


2014. október 21.
Papírgyűjtés2014. október 18.
Tantestületünk ellátogatott a gödöllői Damjanich János Általános Iskolába „Jó gyakorlat” megismerése céljából2014. október 15.
Iskolánk 7. osztályos tanulói laborfoglalkozáson vettek részt a szekszárdi I. Béla Gimnáziumban (fizika)


2014. október 14.
Iskolánk 7. és 8. osztályos tanulói természettudományos kiránduláson vettek részt, a Paksi Atomerőmű Tájékoztató és Látogató Központját tekintették meg


2014. október 11.
A mozgást és az egészséges életmódot kedvelő diákjaink kerékpártúrán voltak a Szekszárdi-dombság csodálatos völgyeiben.2014. október 10.
Az „Időutazók” történelmi műhely tagjai rendhagyó múzeumi órán voltak a szekszárdi Wosinsky Mór Megyei Múzeumban2014. október 10.
Hagyományt teremtettünk: másodszor rendeztük meg diákjaink számára a Sportos Diákok Napját.2014. október 9.
A felsős kézműves szakkör tagjai megtekintették a Tolnai Kékfestő Műhelyt és Múzeumot a TÁMOP-3.1.4-12/2 Örökség programja keretében.


2014., október 8
Első és harmadik osztályos tanulóink ÖKO-kiránduláson vettek részt. A budapesti Tropicáriumot és a Budakeszi Vadasparkot tekintették meg.
2014. október 6.
A 8. osztályos tanulók színvonalas műsorral emlékeztek meg az aradi vértanúk napjáról2014. október 3.
Rajzverseny az Állatok Világnapja alkalmából


2014. október 2.
A felsős kézműves szakkör tagjai megtekintették a Zengővárkonyi Tojásmúzeumot, valamint a Szalma-Kincs-Tárat, a 2. osztályos tanulóink pedig a szekszárdi Mézeskalács Múzeumot a TÁMOP-3.1.4-12/2 Örökség programja keretében


2014. szeptember 30.
A Népmese Napja alkalmából meghirdetett verseny eredményhirdetése a könyvtárban


2014. szeptember 25.
A felsős kézműves szakkör tagjai megtekintették a szekszárdi Mézeskalács Múzeumot a TÁMOP-3.1.4-12/2 Örökség programja keretében.


2014. szeptember 24.
Iskolánk 8. osztályos tanulói laborfoglalkozáson vettek részt a Szekszárdi I. Béla Gimnáziumban (fizika)


2014. szeptember 16.
Tűzriadó próbát tartottunk a katasztrófavédelmi ellenőrzés keretében


2014. szeptember 15-18.
Szülői értekezletek


2014. szeptember 11.
Iskolánk 8. osztályos tanulói laborfoglalkozáson vettek részt a Szekszárdi I. Béla Gimnáziumban (biológia)


2014. szeptember
Iskolánk szakköreiben elkezdődött a munka


2014. augusztus 31.
Tanévnyitó ünnepély – Az elsős diákokat iskolapolgárrá avattuk


2014. augusztus 21-22.
Hagyományaink szerint „Törpitábort” szerveztünk leendő elsős tanulóink számára. Így volt ez ebben a tanévben is. A gyerekek megismerkedtek osztálytársaikkal és tanítóikkal. Bejárták az iskola épületét, megtekintették a különböző helyiségeket, amelyekben majd az iskolai tanórákon, foglalkozásokon tanulnak. Tantárgyak szerint szétválogatták a tankönyveket, füzeteket, taneszközöket. Megismerték az intézmény házirendjének legfontosabb szabályait. Volt anyanyelvi, matematikai, zenei és játékfoglalkozás is, melyeken egyénileg és csoportban is megmutathatták tudásukat az iskola legfiatalabb polgárai
Vissza a tartalomhoz